Konwersja w łazience to więcej pracy niż odrobina farby i trochę płytek. Jeśli zastanawiasz się nad przebudową łazienki, zainwestuj dodatkowy czas i pieniądze w dokładną pracę, a na pierwszym miejscu załóż łazienkę. W ten sposób możesz odkryć ukryte problemy i rozwiązać je bezpośrednio. Ukryte rzeczy zaskakują większość właścicieli domów. Na szczęście profesjonalne firmy zajmujące się przebudową łazienki są zaznajomione z tym, co można odkryć. Kompletna, nieskazitelna łazienka, która działa bez problemów, zwiększa nie tylko ascetyczną wartość domu, ale także wartość pieniężną.

Wiele typowych problemów podczas przebudowy łazienki wynika z dwóch przyczyn. jeden to niekompetentny pracownik, a dwa to wilgoć. Jeśli właściciel domu postanowi samodzielnie przebudować łazienkę, przed kontynuowaniem projektu należy rozważyć i poprawić kilka rzeczy. Niektóre problemy są oczywiste, inne nie mają znaczenia.

Pierwszym problemem, który może się pojawić, jest konstrukcja podłogi. Niestety często spotykane są belki podłogowe w łazienkach, które zostały ocenione przez hydraulików. To utrzymuje ziemię słabą. Jeśli podłoże nie jest mocne, nowa podłoga rozdziera się pod naciskiem.

Innym problemem, który może się pojawić, jest to, że linie starzeją się i skorodują. Jeśli jest to zauważalne, należy to natychmiast naprawić podczas remontu. Ułatwi to na dłuższą metę. Aktualizację żeliwa, ocynkowanych przewodów odpływowych i miedzianych przewodów zasilających można łatwo zaktualizować po zerwaniu ścian i podłóg.

Wygląda na to, że te wykładziny do wanny i płytki łazienkowe dopiero niedawno wymagały wodoszczelnego montażu. Wiele firm uważa, że ​​podczas przebudowy łazienek podczas rozdzierania starszych łazienek za obudową wanny zainstalowano normalną płytę gipsowo-kartonową. Jeśli podczas przebudowy łazienki nie zostaną zastosowane odpowiednie techniki uszczelnienia, powstają opary wody, które prowadzą do wycieków i pogorszenia stanu.

Irytująca forma jest dostarczana z każdym rodzajem gromadzenia wilgoci. Bardzo niewiele łazienek przebudowano bez pleśni. Powodów może być wiele, od braku wodoodpornego materiału zastosowanego za obudową wanny po nieefektywną wentylację. Codzienne gromadzenie się wilgoci sprawia, że ​​łazienka jest prawdopodobnym miejscem, w którym mogą pojawić się problemy z pleśnią. Ważne jest, aby podczas przebudowy łazienki zapewnić odpowiednią wentylację.

Innym częstym problemem są szczeliny wentylacyjne, które są połączone i jeszcze nie są odpowiednio wentylowane. Otwory wentylacyjne, które działają bez odpowiedniego kanału i prowadzą do problemów zewnętrznych, powodują poważne problemy z pleśnią na strychach i / lub w piwnicach. Kiedy inspekcja przeprowadzana jest na nowym domu lub kupowanym domu, jest to coś, czego wszyscy inspektorzy muszą szukać. Kiedy trwa przebudowa łazienki, jest to zazwyczaj łatwe do naprawienia przy pomocy odpowiedniej instalacji wodno-kanalizacyjnej.

To samo dotyczy armatury sanitarnej. Ważne jest, aby właściciele domów poświęcili czas na określenie miejsca, w którym orurowanie jest odpowietrzane, i upewnienie się, że jest ono zgodne z kodem i działa poprawnie. Duże remonty łazienek pomagają rozwiązać problemy właściciela domu na miejscu i zapobiegają gromadzeniu się drobnych problemów w czymś większym.