Zlewy są w wielu kształtach i rozmiarach, aby pasowały do ​​każdego rozmiaru i stylu łazienki. Najpopularniejsze style zlewów wymieniono poniżej.

Zlew samozaciskowy

Zlewozmywaki te znane są również jako zlewozmywaki kuchenne i są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i konfiguracjach otworów. Są one montowane z góry nad blatem, z widoczną krawędzią, która pasuje do otworu w blacie. Zamawiając zlew tego typu, należy wziąć pod uwagę, czy kran wymaga pojedynczego otworu, 4-calowego zestawu środkowego lub 8-calowej konfiguracji i zamówić zlew w tej samej konfiguracji.

Undermount sink

Znane również jako umywalki podblatowe, są instalowane pod blatem roboczym o solidnej powierzchni, takiej jak granit, kamień lub materiał sztuczny i nie mają „krawędzi”. Do zainstalowania tego typu zlewu może być potrzebny zestaw montażowy.

Zlew na cokole

Są to umywalki wolnostojące, które stoją na własnych cokołach. Zazwyczaj mają duże wymiary do codziennego użytku i są pięknie zaprojektowane. Umywalki stojące są idealne do małych łazienek i toalet dla gości, ponieważ oszczędzają miejsce, ale nie zapewniają miejsca do przechowywania pod spodem. Wybierając umywalkę na cokole, należy wziąć pod uwagę powierzchnię odsłoniętych części sanitarnych pod spodem.

Zlew w stylu statku

Umywalki na naczynia, znane również jako umywalki nablatowe, mogą być montowane na pomysłowych stojakach, które doskonale sprawdzą się w Twojej łazience. Ten styl oferuje nowe ekscytujące kształty, wzory i kolory, a także swobodnie stoi na szafkach, aby uczynić świetną modę. Baterie naścienne działają dobrze dla tego typu zlewu. Jednak niektórzy producenci oferują stojak na kran wykonany ze szkła hartowanego, który opiera się o szklane naczynia i ukrywa podstawę wyposażenia pokładowego. Niektóre pojemniki są wykonane z przelewem, ale większość bez przelewu. Dlatego należy zainstalować odpływ sieciowy, aby zapobiec przypadkowemu przepełnieniu.

Płukanie konsoli

Zlewy konsol łączą styl cokołu, oferując większe blaty. Zlew i blat są jednym. Ze względu na większy obszar blatu zlewozmywaki konsolowe są dostarczane z (2) lub (4) nogami do podparcia. Ten styl oferuje szeroką gamę rozmiarów i stylów zlewu. owalny, prostokątny, kwadratowy i okrągły, i możesz wybierać między pojedynczą lub podwójną miską. Są łatwe do czyszczenia i oferują dodatkowe miejsce do przechowywania. Dostępne są standardowe rozmiary i można publikować niestandardowe projekty.

Płukanie ścian

Są instalowane na ścianie i oszczędzają miejsce na podłodze oraz w szafie. Podobnie jak toalety cokołowe, są bardzo popularne w mniejszych łazienkach. Mogą być instalowane na dowolnej wysokości i zwykle oferowane są z opcjonalnym wieszakiem na ręczniki.