Umywalka to często pomijany mebel. Może nie tylko zwiększyć przestrzeń do przechowywania w łazience, ale może również dodać stylowy akcent do Twojego wystroju. Nie tylko możesz ukryć nieestetyczne rury, ale także zainstalować szuflady lub szafki na wszystkie te akcesoria łazienkowe. Istnieje jednak szeroki wybór toaletek, więc może być potrzebna niewielka pomoc w wyborze właściwej opcji. Na szczęście tutaj znajduje się podstawowy przewodnik po zakupie.

Jakie rodzaje łazienek nadają się do umywalki?

Szafki łazienkowe są w różnych stylach i wzorach, dzięki czemu można je stosować w łazienkach o różnych kształtach i rozmiarach. Nawet jeśli masz mniejszą łazienkę, możesz skorzystać z martwej przestrzeni pod zlewem. Możesz użyć wąskiej jednostki, która wygląda stylowo i oferuje cenne miejsce do przechowywania.

Nie ma stylu łazienki, który byłby odpowiedni dla próżności. Istnieją jednostki w tradycyjnym i współczesnym stylu, które są odpowiednie dla wszystkich rodzajów dekoracji i osobistych preferencji. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na artystyczny projekt, czy czyste linie podstawowego urządzenia, umywalka jest z pewnością doskonałym dodatkiem do Twojej łazienki.

Biorąc pod uwagę rozmiar:

Rozmiar jest być może najważniejszym czynnikiem branym pod uwagę w przypadku toaletek. Wymiary łazienki decydują o wyborze rozmiaru urządzenia. Pamiętaj, że musisz zostawić miejsce, aby umożliwić całkowite otwarcie drzwi lub szuflad urządzenia. Upewnij się, że dokładnie zmierzysz istniejący obszar zlewu i zastanów się, czy wolisz trochę więcej miejsca. Jeśli Twoja łazienka jest większa, zawsze możesz wybrać podwójną umywalkę. W ten sposób możesz mieć dwa zlewy obok siebie dla jeszcze większej wygody.

Zlewozmywaki wbudowane lub częściowo wbudowane:

Pierwszym wyborem, jaki musisz zrobić w przypadku szafek łazienkowych, jest to, czy zlew jest zanurzony, czy częściowo zanurzony. Oznacza to po prostu, czy umywalka przylega do górnej części szafki, czy jest uniesiona nieco ponad nią. Zazwyczaj jest to kwestia osobistych preferencji, ale są pewne kwestie, o których być może nie pomyślałeś. Pierwszym z nich jest sposób korzystania ze zlewu. Jeśli jesteś typem osoby, która chce czystych, uporządkowanych powierzchni, prawdopodobnie docenisz zatopiony zlew. Jeśli jednak wolisz butelki i pojemniki wokół zlewu, możesz preferować zlew wpuszczany, ponieważ rozmiar zlewu jest bardziej precyzyjnie określony. Pomaga również zapobiegać ześlizgiwaniu się butelek do zlewu.

Meble TUTO