Przekształcając łazienkę w małą łazienkę, między innymi, chcesz upewnić się, że jest większa, łatwiejsza do przenoszenia i bardziej funkcjonalna. Najpierw musisz spojrzeć na łazienkę i określić, które konkretne obszary chcesz zaktualizować lub zmienić. Następnie musisz dowiedzieć się, które aktualizacje i zmiany pasują do Twojego małego budżetu na przebudowę łazienki. Tak, chociaż możesz mieć małą łazienkę, może być kosztowna. Czasami zmiana koloru pomaga zmienić wygląd łazienki. Większy wpływ można osiągnąć, jeśli budżet pozwala na wymianę urządzeń i podłóg.

Przebudowując małą łazienkę, powinieneś zmaksymalizować dostępną przestrzeń, aby stworzyć iluzję posiadania większej ilości miejsca niż jest dostępne. Wybierz kolor w jasnym kolorze, takim jak miętowa zieleń, jasnoniebieski, liliowy itp. I blady czas na obszary wokół prysznica lub umywalki i na podłogę. Możesz używać jasnych lub ciemnych kolorów dla akcesoriów, ale najlepiej, jeśli utrzymasz kolory jasne, neutralne i spokojne.

Innym dobrym miejscem do zainwestowania części budżetu w przebudowę małej łazienki jest jej oświetlenie. Aby Twoja łazienka wyglądała na większą i jaśniejszą bez zajmowania miejsca, zastosowano zbyt dużo światła, które jest osadzone w suficie lub ma zainstalowane lampy nad zlewem. Możesz również umieścić duże lustro nad zlewem. Jeśli w łazience jest okno, wpuść światło dzienne za pomocą lekkich lub cienkich zasłon.

Jeśli Twoja łazienka ma dużą wannę, możesz zrobić miejsce, zastępując ją stojącym prysznicem lub bardziej nowoczesną, mniejszą wanną. Jeśli jest duży zlew, zastąp go mniejszym. Możesz zainstalować półkę narożną, aby zrekompensować przestrzeń w szafie, którą stracisz, jeśli zastąpisz marność. Usuń niepotrzebny bałagan z łazienki. Za toaletą możesz ustawić półkę, na której możesz przechowywać dodatkowe ręczniki, papier toaletowy itp. Możesz również umieścić kolorowe małe kosze na jednej lub dwóch półkach z produktami do pielęgnacji rodziny, takimi jak szampon, odżywka, krem ​​do golenia lub żel i wiele innych. Użyj wieszaka na ręczniki, aby zawiesić kolorowe ręczniki pasujące do Twojego wystroju. Ustaw uchwyt na szczoteczkę do zębów. Tak wiele małych zmian może mieć duże znaczenie.

Większość tych pomysłów na przebudowę małych łazienek można zrealizować przy niewielkim budżecie.