Toaleta jest koniecznością. Niezależnie od tego, czy jesteśmy w domu, w pracy, w centrum handlowym, podczas gry lub na wakacjach, potrzebujemy czegoś na co dzień, a to jest toaleta. Chociaż prawdopodobnie nie myślimy o tym za dużo (dopóki nie zadziała), istnieje wiele różnych rodzajów toalet. Jaka jest twoja idealna toaleta?

W przeszłości toaleta była po prostu dziurą w podłodze. Pewnego dnia ktoś zdecydował, że powinno być miejsce, więc wyrzeźbił dziurę w kawałku drewna i rzucił ją nad dziurę. W Tudor w Anglii publiczna toaleta składała się z szeregu otworów w drewnie na moście. Po prostu usiądziesz nad dziurą, załatwisz sprawy i będziesz kontynuować dzień. Firma pójdzie do wody. Bez potrzeby, bez emocji … dopóki nie zdali sobie sprawy, skąd wzięli wodę pitną, ludzie, którzy odczuli ulgę, też tam byli, a potem musieli znaleźć lepszy sposób.

Wiele lat później ktoś wpadł na pomysł, że toaleta powinna spłukać śmieci, a kilka projektów później przyszło do toalet, które znamy dzisiaj. Oczywiście zmieniły rozmiar i kształt w całej historii, ale podstawowy mechanizm spłukiwania pozostaje niezmieniony. Istnieją duże i małe toalety, te z okrągłym siedziskiem i te z owalnym siedziskiem, te, które spływają z wbudowanego zbiornika z tyłu oraz starsze wersje ze zbiornikiem na ścianie, dzięki czemu grawitacja może odgrywać większą rolę.

W niektórych częściach świata widzimy toalety, na których możemy kucać. Jeśli chcesz, przykucnij z ludźmi, którzy twierdzą, że jest to najlepszy i najskuteczniejszy sposób prowadzenia naszej działalności. Toalety z przysiadami stają się coraz bardziej popularne w Ameryce Północnej, ponieważ ludzie zdają sobie sprawę, że nie trzeba się tak bardzo męczyć i że przysiady są lepsze niż siedzenie, aby wykonać zadanie.

Dzisiejsze nowoczesne toalety można również wyposażyć we wbudowane bidety, które są rodzajem punktu kompleksowej obsługi toalet. Przepływ, temperatura i wiele innych rzeczy można zmienić za naciśnięciem jednego przycisku. Oddzielny bidet nie jest już wymagany. Możesz z niego skorzystać bez potrzeby posiadania innego statku. Jaka jest twoja ulubiona toaleta? Musisz iść, możesz także cieszyć się jazdą!