Wszyscy chcemy, aby nasze łazienki błyszczały i świeciły. Dotyczy to w szczególności firm, które przemawiają do odwiedzających, gości i klientów. W domu higiena łazienki jest niezbędna dla wygody i jakości życia. Ponadto płytki toaletowe znajdują się nie tylko na podłogach; Jest również często instalowany na ścianach, blatach i prysznicach. Oznacza to, że utrzymanie płytek w łazience w czystości jest różnorodnym zadaniem.

Na szczęście istnieją różne podejścia do skutecznego czyszczenia podłóg i powierzchni płytek. Jednak nauczenie się najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod usuwania osadów mineralnych może skutkować dokładniejszym, bezpieczniejszym i higienicznym czyszczeniem. Czytaj dalej, aby uzyskać niektóre z tych bezpiecznych i skutecznych wskazówek i zaleceń dotyczących czyszczenia płytek łazienkowych.

Wskazówki dotyczące usuwania i czyszczenia osadów mineralnych

Regularne czyszczenie to najlepszy sposób na ograniczenie gromadzenia się minerałów i przedłużenie żywotności podłogi w łazience, ścian i innych powierzchni wyłożonych kafelkami. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele środków czyszczących, które można stosować do regularnego czyszczenia płytek łazienkowych. Niektóre z nich mogą być wolne od chemikaliów, przyjazne dla środowiska i bezpieczne dla dzieci.

Dzięki tysiącom środków czyszczących do wyboru łatwo poczuć się przytłoczonym. Jeśli wolisz prostsze podejście, możesz po prostu użyć zwykłych produktów gospodarstwa domowego do czyszczenia płytek i podłóg. Oto dobry przewodnik na temat czyszczenia i dezynfekcji płytek:

Potrzebujesz:

 • Produkt do usuwania wapnia (tj. CLR, wapno itp.)
 • Ostrze żyletki malarza
 • Szczoteczka do zębów
 • Środek do czyszczenia fug (np. Mobber fug, środek do czyszczenia łazienki Goo Gone, środek do czyszczenia fug OXY itp.)
 • Gorąca woda

Wykonaj następujące czynności:

 1. Spryskaj produkt do usuwania wapnia swobodnie na płytki ścienne i podłogowe.
 2. Niech odpocznie przez pięć minut.
 3. Użyj ostrza malarza, aby ostrożnie zeskrobać duże nagromadzenie minerałów. Trzymaj ostrze pod kątem i przesuń je po płytce.
 4. Nałożyć środek do czyszczenia zaprawy na zaprawę.
 5. Pozwól, aby urządzenie do czyszczenia stawów działało przez 10 minut.
 6. Energicznie wyszoruj zaprawę szczoteczką do zębów.
 7. Spłucz dużą ilością ciepłej wody.
 8. Powtarzaj co tydzień.

Zdecydowanie zaleca się czyszczenie i dezynfekcję podłogowych płytek łazienkowych, ścian i blatów przynajmniej raz w tygodniu. Zapobiega to powstawaniu plam na płytkach, gromadzeniu się minerałów, gromadzeniu się pleśni i nieprzyjemnych zapachów. Możesz łatwo przedłużyć żywotność podłóg i blatów w łazience, wykonując rutynową konserwację i czyszczenie.

Czasami podłogi wyłożone kafelkami są tak szerokie, że nigdy nie wracają. Bez względu na to, jak często go czyścisz, podłoga pozostaje matowa, uszkodzona i ostatecznie nieatrakcyjna. Jeśli to zabrzmi jak podłoga w toalecie, być może czas rozważyć przebudowę łazienki. Skontaktuj się z lokalną i zaufaną firmą zajmującą się renowacją łazienek, aby uzyskać profesjonalne porady i usługi.

siwatplytek24.pl