Podczas przeprojektowywania łazienki możesz z łatwością spodziewać się designerskich umywalek, wannowych stóp i pryszniców parowych. Większość kontrahentów i właścicieli domów przywiązuje dużą wagę do tych baterii: ich konstrukcja może mieć duże znaczenie w funkcji, a dodatki mogą dać łazience poczucie luksusu.

Ale mimo że jest to najczęstszy wystrój łazienki, większość projektantów niewiele myśli o jednej funkcji: skromnej toalecie. Jednak ten, który wybierzesz, może coś zmienić. Przeczytaj siedem rzeczy do rozważenia przy zakupie nowej toalety.

Jednoczęściowy a dwuczęściowy. Większość toalet jest dostępna w dwóch różnych wersjach: jednoczęściowej i dwuczęściowej lub ściśle połączonej toalety. Ściśle sprzężone toalety są najbardziej powszechne i wydają się być tańsze. Wykorzystują one dołączony, ale oddzielny zbiornik i misę. Jednoczęściowe toalety mają zbiornik z tyłu miski. Zazwyczaj są one łatwiejsze do czyszczenia, ponieważ między zbiornikiem a misą nie ma niewielkiej szczeliny. Zazwyczaj są one jednak droższe. Modele jednoczęściowe mają niższy profil niż ciasno połączone toalety, a niektóre przeprojektowania, takie jak bardziej kompaktowy profil.

Kształt i rozmiar siedziska. Miski ustępowe są dostępne w wersji okrągłej lub wydłużonej. Wydłużone siedzenia są zwykle o około dwa cale dłuższe i oferują nieco większą powierzchnię – co sprawia, że ​​toaleta jest nieco wygodniejsza niż wersja okrągła. Okrągłe toalety są mniejsze i lepiej nadają się do ciasnych przestrzeni. Jeśli jednak masz na to miejsce, możesz docenić wygodę wydłużonej miski.

System spłukiwania. Większość toalet współpracuje z grawitacyjnym systemem spłukiwania. Zależy to od ciśnienia wody w zbiorniku i ciężaru wody w misce w celu wtłaczania wody i odpadów do rur. Staromodne toalety ze zbiornikami naściennymi zależały od wysokości zbiornika, aby zwiększyć ciśnienie w głowicy. Toalety spłukiwane grawitacyjnie są najczęstszym i najtańszym rodzajem.

Jednak mechanizmy spłukiwania wspomaganego ciśnieniem stają się coraz bardziej popularne. Zawierają one cylinder ze sprężonym powietrzem w zbiorniku toalety, aby zapewnić moc mechanizmu spłukiwania. Tego rodzaju toalety zwykle mają głośne, mocne spłukiwanie i są często używane w łazienkach komercyjnych.

Niektórzy najnowocześniejsi producenci toalet oferują toalety z podwójnym spłukiwaniem, które pomagają oszczędzać wodę. Zapewniają one „półpłukanie” dla odpadów płynnych i „pełne spłukiwanie” dla odpadów stałych. Umożliwia to dostosowanie ilości wody używanej do lżejszych lub cięższych ładunków.

Pułapka Obudowa jest częścią toalety, przez którą wydostaje się woda i odpady. Im większa pułapka, tym lepiej. Większa pułapka umożliwia lepsze nawadnianie i mniejsze ryzyko zaparć. Jeśli jesteś w sklepie, zapytaj również, czy przejście toalety jest całkowicie oszklone. W pełni przeszklona obudowa ma gładszą powierzchnię. Może to poprawić wydajność prania i ułatwić czyszczenie miski.

Wysokość toalety. Toalety są dostępne w wielu różnych rozmiarach i wysokościach. Jeśli twój dom jest domem dla seniorów, mogą oni uznać wyższą toaletę za wygodniejszą – nie muszą tak bardzo obniżać, aby na niej usiąść. Jeśli masz małe dzieci, rozważ krótszą toaletę, aby łatwiej było do niej uzyskać dostęp.

Metoda mocowania Wybór toalety podłogowej lub ściennej zależy od instalacji w łazience. Rura spustowa w łazience to rura prowadząca wodę i odpady z miski ustępowej do kanalizacji lub szamba. Może to być zarówno zrzut podłogowy, jak i ścienny. Jeśli masz rurkę spustową do podłogi, toaletę należy przykręcić do podłogi. Rura ściekowa wymaga toalety ściennej. W obu wersjach znajdują się toalety grawitacyjne i ciśnieniowe.

Dodatkowe funkcje Istnieje wiele dodatkowych funkcji, które mogą uczynić toaletę bardziej higieniczną i luksusową. Należą do nich podgrzewane siedzenia; zmotoryzowane siedzenia opuszczane automatycznie; Ceramiczne glazury, które sprawiają, że toaleta jest w dużej mierze antybakteryjna; wbudowane funkcje bidetu i suszenia; Izolacja, która zapobiega kondensacji na zewnątrz miski; i więcej.

Toaleta może nie być najbardziej efektownym elementem w łazience, ale jest jednym z najbardziej niezbędnych. Nie spiesz się przy wyborze toalety. Pamiętaj, aby zmierzyć odległość między ścianą a otworem rury spustowej, jeśli masz rurę podłogową. Użyj ściennej rury spustowej, aby zmierzyć odległość między podłogą a rurą spustową. Dzięki tym pomiarom możesz mieć pewność, że znajdziesz odpowiednią toaletę do swojej łazienki.

toaletamyjaca.pl